قالیشویی امیدان |

مقالات روز

مقالات روز

عضو رسمی اتحادیه کد 106

قالیشویی امیدان در تهران

مقالات

چگونه یک قالیشویی خوب را تشخیص دهیم؟

برای اکثر ما هم پیش آمده که در هنگام جابجایی و اثاث‌کشی یا فرا رسیدن ایام عید به فکر انتخاب بهترین قالیشویی از میان هزاران دفتر و مرکزی هستیم که این روز‌ها با تبلیغات فراوان خود را بهترین رفوگر و قالیشویی شهر می‌دانند. با دانستن این نکات می‌توانید بهترین قالیشویی را انتخاب کنید.

۱۵:۳۰
۱۴ / ۵ / ۱۳۹۸

ترمیم و رفوکاری فرش

نکاتی قبل از ترمیم و رفوگری فرش

۰۹:۰۱
۲۶ / ۳ / ۱۳۹۸

تاريخچه و فرايند بافت فرش ايران

قديمترين فرش دستبافت ايرانی در سال 1949 در دومين مرحله کاوشهای باستان شناس روسي، رودنکو در منطقه پازيريک کشف و به نام فرش پازيريک ناميده شد.

۱۴:۱۶
۲۵ / ۳ / ۱۳۹۸

گبه چیست؟

گبه انواعی از زیرانداز میباشد و همچون فرش بافی ارزش هنری بسیاری نیز دارد بطوریکه امروزه در همه جای دنیا طرفداران بیشماری را به خود جلب کرده. برخی از محققان دلیل نامگذاری این قالیچه با عنوان گبه را ضخیم بودن و کاربرد آن در حفاظت نسبت به عوامل مختلفی چون سرما میدانند. میتوان گفت تاریخچه پیدایش و تولید گبه به زمان انسان‌های اولیه برمیگردد چراکه آنها در ابتدا از پوست حیوانات مختلف به عنوان زیرانداز خود استفاده می‌کردند و به مرور زمان و با کسب تجارب توانستند از پشم حیوانات اهلی نخستین زیراندازهای تار و پودی را تولید کنند که یکی از آنها گبه میباشد.

۰۹:۱۴
۲۲ / ۳ / ۱۳۹۸

خطرات الیاف فرش ماشینی

فرش هایی که امروزه تولید میشوند به دلیل استفاده از مواد مصنوعی در تولید آن برای سلامتی انسان و مخصوصا کودکان مضر هستند. تا جایی که امکان دارد حداقل در اتاق کودک برای حفظ سلامتی آنها از فرش ماشینی استفاده نکنید.

۰۹:۱۵
۲۱ / ۳ / ۱۳۹۸

 ۳ روش شگفت انگیز برای از بین بردن لکه جوهر از روی فرش

فرش یکی از گران بهاترین لوازم منزل است و باید با دقت از آن نگهداری کرد. اما بسیار اتفاق می افتد که در اثر حوادث گوناگون نوشیدنی ها و مواد رنگی مختلفی مانند چای، نوشابه، جوهر و… روی فرش بریزد. در چنین شرایطی سرعت عمل در تمیز کردن لکه های بوجود آمده و نجات فرش اهمیت بسیار زیادی دارد. جوهر ماده ای است که بدترین و پررنگ ترین لکه ها را روی فرش، کاغذ دیواری، چوب و… بر جای می گذارد. اما برای از بین بردن لکه جوهر از روی فرش نیز راه حل هایی وجود دارد که در این مطلب ازپین ورک به آن می پردازیم. البته ما در مقاله ای کامل به اصول و نکات شستشوی فرش و موکت پرداخته ایم که پیشنهاد می‌کنم آن را از دست ندهید.

۰۸:۲۳
۳۰ / ۲ / ۱۳۹۸

 ۳ ابتکار جالب برای از بین بردن لکه رنگ از روی فرش

از بین بردن لکه رنگ از روی تشک | پاک کردن لکه گواش، آبرنگ، رنگ روغنی

۱۶:۲۴
۲۹ / ۲ / ۱۳۹۸

ریشه دوزی فرش چیست و چگونه انجام می شود؟

به دلایل مختلفی ممکن است ریشه‌های فرش شما دچار پوسیدگی شود. گاهی مدت‌ها می‌گذرد و شما از مرطوب شدن گوشه‌ای از فرش اطلاع ندارید؛ و به همین راحتی بخشی از فرش شما دچار پوسیدگی می‌شود. پوسیدگی فرش بیش از هرچیز در ریشه‌ها و تار و پود آن رخ می‌دهد. در این شرایط اغلب افراد تصور می‌کنند که آن فرش دیگر قابل استفاده نیست. اما یکی از خدمات مهم قالیشویی های اصیل و قدیمی ریشه دوزی فرش است. سرویسی که به فرش شما حیات دوباره می‌بخشد؛ و پس از ریشه دوزی، می‌توانید مانند روز اول از فرش خود استفاده کنید. قالیشویی نوین نیز به عنوان قدیمی‌ترین قالیشویی‌ در تهران و ایران، خدمات کاملی را در زمینه ریشه دوزی و ریشه زنی ارائه می‌دهد. این سرویس به ویژه برای قالی‌های دستباف و گران‌قیمت از اهمیتی دوچندان برخوردار است. در این نوشته می‌خواهیم شما را با جزئیات این هنر ترمیم قالی آشنا کنیم.

۱۵:۲۱
۱۵ / ۲ / ۱۳۹۸

مرمت فرش چیست و انواع آسیب های فرش کدامند؟

رفوی فرش – مرمت فرش در معنای عمومی به رفوگری، ترمیم و یا دوخت نقاط آسیب‌دیده فرش اشاره دارد. اما از منظر متخصصان این عرصه، مرمت لزوماً رفوگری فرش نبوده و به معنی مجموعه اقدامات اساسی است که منجر به رفع هر گونه آسیب و صدمات ظاهری فرش می‌شود.

۱۴:۳۰
۱۵ / ۲ / ۱۳۹۸

قالیشویی امیدان:ضرورت شستشوی فرش ها به طور منظم چیست؟

قالیشویی امیدان:همه ما به اهمیت زیبایی و تمیزی ظاهری فرش‌ها آگاه هستیم. اما ضرورت شستشوی فرش ها به طور منظم به دلایل بیشتری مورد توجه است. در این مقاله قالیشویی نوین می‌خواهیم درباره دلایل ضرورت شستشوی فرش ها به طور منظم نکاتی را مطرح کنیم. پیشنهاد همیشگی ما این است که در فواصل زمانی منظم شستشوی فرش و مبلمان خود را به یک قالیشویی متخصص و با تجربه بسپارید.

۱۲:۱۲
۱۴ / ۲ / ۱۳۹۸

قالیشویی امیدان:معایب خشک کردن فرش به روش سنتی

قالیشویی امیدان:خشک کردن فرش یکی از مهم ترین مراحل شستشوی فرش میباشد این که چگونه فرش خشک شود و آیا این خشک کردن فرش آسیبی به فرش میزند یا خیر همه از سوال هایی است که ذهن خیلی ها را به خود مشغول میکند. ما در این مطلب کوتاه به این مطلب میپردازیم:

۱۲:۰۶
۱۴ / ۲ / ۱۳۹۸

قالیشویی امیدان:علت زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشو(راه حل)

قالیشویی امیدان:احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده است که بعد از شستشوی فرش ریشه های فرش زرد شده است.در این مقاله به زرد شدن ریشه فرش خواهیم پرداخت و راه حل آن را بررسی خواهیم کرد.

۱۱:۵۹
۱۴ / ۲ / ۱۳۹۸

قالیشویی امیدان:چگونه از پوسیدگی فرش جلوگیری کنیم

قالیشویی امیدان:چگونه از پوسیدگی فرش جلوگیری کنیم رطوبت ونم همیشه دشمن اصلی فرش بوده وباعث آسیب رسیدن به فرش میشود رطوبت علاوه بر تغییر رنگ و تداخل رنگ باعث پوسیدگی بافت فرش میشود و محل آسیب دیده از طریق رطوبت معمولا از پشت قالی به رنگ سیاه تغییر رنگ میدهد و قالی بسیار شکننده میشود و در صورت تعمیر نشدن باعث پارگی و ریختن بافت فرش میشود حال چه کنیم که قالیمان را از پوسیدگی دور کنیم؟

۱۱:۵۶
۱۴ / ۲ / ۱۳۹۸

قالیشویی امیدان:رنگبرداری و لکه برداری

بوجود آمدن هرگونخ مشکلی در رنگ فرش می تواند بسیار مهم بوده و با تاثیری که در جلوه ظاهری فرش می گزارد می تواند ارزشهای فرش را تحت تاثیر قرار دهد. به دو گونه می تواند این اتفاق بیفتد اول موردی که بسیار شایع بوده و هر لحظه امکان وقوع ان وجود دارد وآن لکه دار شدن فرش بر اثر مواد خارجی است و حالت دوم تغییر رنگ فرش و یا مهاجرت یک رنگ به نواحی مجاور است که معمولا هنگام شستن و یا تماس فرش با آب و دیگر مایعات اتفاق می افتد . در هر دو مورد تکنیک های رنگ برداری و لکه برداری مشکل گشا میباشد.

۱۱:۵۰
۱۴ / ۲ / ۱۳۹۸

قالیشویی امیدان:حفظ و نگهداری فرش دستباف

در اين بخش دستوالعملهای ساده ای که با رعایت آنها، فرش دستبافت شما از گزند صدمات در امان می ماند بیان می کنیم.

۱۱:۴۷
۱۴ / ۲ / ۱۳۹۸
تعداد رکورد : 19